Autor Subiect: ABSOULT IMPRESIONANT !... MERITA VAZUT !  (Citit de 7537 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Miss M.

• Mesaje postate: 485
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
ABSOULT IMPRESIONANT !... MERITA VAZUT !
« : 31 Iulie, 2006, 12:25:36 am »
       Apropos de topicul "v-ati mai iubi persoana iubita daca aceasta ar avea vreun accident ?" mi-a venit ideea sa vedeti si voi acest videoclip pe care mi l-a aratat si mie o prietena si care personal m-a marcat profund ...

Pt. a viziona clipul dati click pe linkul de mai jos . Fiti atenti la detalii si aveti rabdare pana la sfarsit ca sa intelegeti ideea , dupa aceea va astept cu pareri ...

http://video.winkmatch.com/kiss-because-im-a-girl/

Ce semnificatie are pt. voi finalul clipului ? ... Ce ati face voi in locul fetei respective ? Ce ziceti de gestul baiatului ? Ce credeti , ati fi in stare sa faceti ce a facut el ? ...

" Da-mi , Doamne , seninatatea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba , curajul sa schimb ceea ce se poate si intelepciunea sa inteleg diferenta ! "

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Răspuns: ABSOULT IMPRESIONANT !... MERITA VAZUT !
« Răspuns #1 : 31 Iulie, 2006, 03:44:34 pm »
este intr-adevar impresionant! daca as fi in locul ei? nu mi-ar ajunge o viata sa-l iubesc! da...cred ca as face acelasi lucru daca as fi in locul lui! e greu de spus...pana nu treci prin asta!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
Re: ABSOULT IMPRESIONANT !... MERITA VAZUT !
« Răspuns #2 : 31 Iulie, 2006, 05:35:36 pm »
Umm punandu-ma in situatia lui... nu cred ca as face asta.
De fapt habar n-am - n-am avut parte de o iubire atat de mare - dar nu stiu.. pana la urma nu-mi ramane decat o alegere egoista - daca natura ne-a inzestrat cu un bagaj "util" pentru un drum lung prin viata, oare sacrificiul este mai .. util ? Ajuta calatoria ?
Poti sa te intrebi si altfel - copilul tau.. l-ai lasa sa faca alegerea asta ? Merita aceasta aparenta mare iubire acest sacrificiu ? Tu ca adult experimentat ce zici ?

Offline Miss M.

• Mesaje postate: 485
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 31 Iulie, 2006, 09:27:48 pm »
       Eu as face acest lucru fara nici cea mai mica ezitare pentru fetitza mea , spre exemplu ...
" Da-mi , Doamne , seninatatea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba , curajul sa schimb ceea ce se poate si intelepciunea sa inteleg diferenta ! "

Offline Strumfita

• Mesaje postate: 867
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 31 Iulie, 2006, 10:54:24 pm »
   M-a lasat fara cuvinte ...
daca iti pun un nor in suflet o sa iubesti mai mult cerul?

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
« Răspuns #5 : 31 Iulie, 2006, 11:01:06 pm »
Mda, nu stiu ce sa zic nici eu... dilema e foarte mare...

Offline serenity82

• Mesaje postate: 896
  • Just me
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 31 Iulie, 2006, 11:11:26 pm »
m-a luat cu fiori, nu cred ca poti comenta asa ceva si singura explicatie pe care o gasesc e asta inseamna sa iubesti pe cineva  :'(.
Cea mai mare iubire este cea care iti slabeste sufletul si care ne face sa vrem si mai mult. Cea care ne arde inimile si care ne linisteste mintile.

Offline |ngerMorT

• Mesaje postate: 967
  • angel without wings...
    • Vezi Profilul
    • Disturbed
« Răspuns #7 : 31 Iulie, 2006, 11:22:16 pm »
Da...finalul a fost extraordinar...nu te-ai fi asteptat la un astfel de deznodamant. Am mai pus eu o data o intrebare...apropo daca ti-ai da viata pentru persoana iubita...si spuneam eu ca pe atat de altruist cat pare gestul, pe atat de egoist poate sa fie de fapt...pt ca persoana care te iubeste ramane fara tine si asta e probabil un chin mai mare decat cel de a muri (pentru ca practic murind, daca tu crezi in Dumnezeu, poti ajunge intr-un loc mai bun...).
Dar in filmul acesta nu e vorba de moarte...nu stiu ce sa zic.. este un act extraordinar...eu nu inteleg insa de ce baiatul a preferat sa plece de langa ea. Oare chiar a crezut ca fata poate fi mai fericita alaturi de altcineva?
Viata poate fi inteleasa doar privind inapoi...dar trebuie traita privind inainte...

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 01 August, 2006, 11:04:54 am »
ai dreptate ingerMort...cred ca as suferi enorm daca el ar alege pentru mine...sia ar alege sa se departeze de mine,sa-mi faca un "bine"! as prefera sa fiu oarba si sa-mi fie alaturi!nu mi-ar face nici un bine redandu-mi lumina ochilor si luandu-mi iubirea lui!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

anushca

• Vizitator
« Răspuns #9 : 01 August, 2006, 07:20:02 pm »
impresionant. genul de alegere pe care ne rugam ca viata sa nu ne-o aduca in cale niciodata

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 01 August, 2006, 07:37:10 pm »
         Cand iubirea e atat de puternica? Da e un gest care ar trebuii pe unii dintre noi sa ne pun a pe ganduri.Eu sunt o fire care imediat plang,iar la acest videoclip am varsat destule lacrimi.
      Insa astfel de gesturi vezi foarte rar in ziua de azi.
     Mie mi-a placut gestul lui,dar mi-ar fi placut sa ramana impreuna.Cand dragostea ,iubirea,supravietuieste intre miile de tradari,se spune ca devine nemuritoare.Ma gandesc ca a iubito enorm,pentru ca a renunta la propiati vedere pentru altcineva,chiar daca e persoana iubita,e mare lucru.

UN BARBAT ADEVARAT.
Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume

Offline messiahh

• *
  • Mesaje postate: 25
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 02 August, 2006, 05:13:48 pm »
Impresionant videoclipul, dar dupa multe vizionari am ajuns sa-l vad un pic si dintr-un alt unghi. Ei sunt asiatici si la ei onoarea este pe primul loc inainte de orice, chiar daca se palceau intere ei nu a fost nimik mai mult decat o idila si o dorintza de a fi impreuna. Asa ca el afce gestul acela tocmai datorita onoarei. Dar sincer sa fiu cred a nu acesta este forma sub care trebuie vazut acest videoclip. E f trist si ce nu inteleg io ea de ce nu a ramas cu el la sfarsit.

anushca

• Vizitator
« Răspuns #12 : 02 August, 2006, 08:20:53 pm »
iti dau dreptate, messiahh. e si un gest de onoare. un moment am vazut si eu gestul sub aceasta forma.
cat despre de ce nu a ramas ea... aici trebuie sa intelegi prin prisma altei educatii, altei filozofii.

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • N.
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : 02 August, 2006, 10:51:40 pm »
ma, io n-as fi dat si n-as fi acceptata sa mi se dea decat un ochi. asa vedeam si eu si el.  ;)
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline catty

• Mesaje postate: 504
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : 02 August, 2006, 11:10:21 pm »
cat de frumos ai punctat... din nou m-ai surprins placut