Autor Subiect: cum ii spui partenerei sau partenerului ca vrei sa te saruti cu el/ea ?  (Citit de 3040 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Puiu

• Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
buna! as vrea sa stiu si eu cum ii pot spune partenerei ca vreau sa o sarut? nu prea stiu cum sa-i spun, mai retrasi sau in public etc. Va rog ajutatima.

Offline Alecsandra

• Mesaje postate: 222
  • Gen: Femeie
  • Kiss me 'til you're drunk! :>
    • Vezi Profilul
Ziceai ca ai 13 ani?
Ma intreb ce o fi cu parintii din ziua de azi... Probabil nu vorbesti de un sarut in toata regula.
Dar... daca tot simti ca vrei sa o saruti, sarut-o si gata, fara sa ii spui. :)
Succes.
Make me your radio and turn me up when you feel low. :)

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
Daca ii spui ca vrei sa o saruti ii dai timp sa gadeasca la un raspuns, sa se gandeasca daca e bine sau nu, eventual sa se sperie, etc.

Daca o saruti direct s-ar putea ca intensitatea momentului sa fie ceva foarte placut pentru ea si sa raspunda pozitiv.

Mie unul mi se pare o prostie sa anunti ca urmeaza sa efectuezi primul sarut. La fel de mare prostie mi se pare si sa "ii ceri prietenia".

Daca vrei sa o saruti, sarut-o. Pana gasesti tu modalitatea corecta si cea mai buna de a ii spune ca vrei o sa saruti poate.. o va saruta altu'.

Sa ne povestesti cum a fost.

Succes!
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Offline Puiu

• Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
nu mai poate fi deoarece ne-am despartit din motive banale. De fapt ea ,,mi-a dat papucii''.Oricum va multumesc pentru sfaturi poate o sa-mi trebuiasca.Oricum azi o sa ma duc pe la ea poate se rezolva si o sa fim din nou impreuna.Ieri s-a implinit o saptamana deci relatia noastra a tinut o saptamana.Va multumesc.

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
Daca a tinut doar o sapatamana e cam impropriu sa vorbim despre o relatie.
Daca ti-a dat papucii.. multumeste-te cu atat, nu te duce la ea milogindu-te pentru inca o pereche.
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.