Autor Subiect: De cate ori putem iubi in viata?  (Citit de 4600 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline anna_butterfly

• *
  • Mesaje postate: 21
  • Gen: Femeie
  • "Little Butterfly"
    • Vezi Profilul
De cate ori putem iubi in viata?
« : 17 Iulie, 2006, 10:06:40 pm »
Eu cred ca iubirea adevarata se traieste doar odata in viata! Acel sentiment unic care ne inalta si ne doboara...Il simtim doar odata?!Sunt curioasa ce raspundeti!  :-*
"Bunatatea inimii se daruieste fara ostentatie, cu blandete...Este ca o boare de vant care iti presara in cale flori inmiresmate!"

Offline Miss M.

• Mesaje postate: 485
    • Vezi Profilul
Re: De cate ori putem iubi in viata?
« Răspuns #1 : 17 Iulie, 2006, 11:06:52 pm »
       Ar fi trist sa iubim doar o singura data in viata ... Ce ar mai fi existenta noastra dupa aceasta unica iubire sau pana la ea ?... Nu vreau sa cred ca avem doar o singura sansa de a fi fericiti !
       Ceea ce este intru totul adevarat este ca numai o data in viata iubim cu toata daruirea sufletului , cu toata sinceritatea ... asta se intampla atunci cand nu cunoastem inca notiunea de inima ranita !
" Da-mi , Doamne , seninatatea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba , curajul sa schimb ceea ce se poate si intelepciunea sa inteleg diferenta ! "

Offline catty

• Mesaje postate: 504
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 17 Iulie, 2006, 11:19:15 pm »
toata viata...de cand eram f mica...am crezut cu tarie ca dragostea adevarata este pt o singura persoana...ca in viata nu ai cum sa iti gasesti doua suflete pereche....
de curand insa...am ajuns sa ma gandesc f serios la asta...
am iubit...o persoana pe care o perioada am crezut-o jumatatea mea...iar acum...cand am ajuns sa pot spune cu zambetul pe buze aproape ca nu il mai iubesc..ma intreb...asta sa fi fost singura iubire din viata mea?
pt ca nu pot sa accept asa ceva....si pt ca nici nu pot renunta la ceea ce am crezut pana acum...am ajuns la o alta varianta..
ceea ce am simntit pt el a fost dragoste dar probabil nu ACEA dragoste finala...pe toata viata...
si se mai zice ca nu poti simnti acelasi lucru pt doua pers diferite..asa ca..concluzia la care am ajuns eu ..
poti iubi de mai multe ori in viata dar in mod diferit.....si total si definitiv o singura data

Offline Marcat pentru stergere...

• Mesaje postate: 118
    • Vezi Profilul
De cate ori putem iubi in viata?
« Răspuns #3 : 17 Iulie, 2006, 11:55:05 pm »
Salut catty!
Date Posted: 18 July, 2006, 12:45:22 AM
Sunt sigur ca in viata poti iubi de mai multe ori.
Problema intervine atunci cand vrei sa il/o uiti! E jalnica uitarea, nu?

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Gen: Bărbat
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 26 Iulie, 2006, 12:56:48 pm »
iubim de fiecare data...sau cel putin asa avem impresia.cand iubim...oferim cate o bucatica din inima noastra.cand ne despartim, bucatile din inima noastra nu le mai primim inapoi...oare sa ramanem fara inima ?oare mai iubim dupa ce ne-am tot saturat sa oferim...?
Let's put a smile on that face!

Offline desdemona

• Mesaje postate: 1694
  • esentialul este invizibil pt ochi
    • Vezi Profilul
Răspuns: De cate ori putem iubi in viata?
« Răspuns #5 : 26 Iulie, 2006, 02:25:02 pm »
s-a mai vorbit despre aceasta tema. http://www.lovetime.ro/community/index.php?topic=331.0

si recunosc ca este una foarte interesanta.inainte  as fi spus ca iubim de cate ori ni se da ocazia.
acum am vazut cum sta treaba...iubim o singura data cu adevarat.apoi nu mai suntem capabili s ane daruim cu totul pentru ca apare acea teama de a nu ne pierde..

iubesti o singura data 101% cu toata daruirea,iar in restul cazurilor iubesti 100% cu acea teama marita de a nu pierde.
Singuratatea te transforma intr-un Cristofor Columb navigand spre continentul propriei inimi.
 Cate catarge nu-ti cresc in sange ,cand de lume te leaga numai marile?pe fiecare clipa m-as imbarca spre apusurile Timpului

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 27 Iulie, 2006, 07:28:57 pm »
esential e ca ... IUBIM :)
Let's put a smile on that face!

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 28 Iulie, 2006, 09:44:46 am »
dar depinde cum draga escule!
Singuratatea te transforma intr-un Cristofor Columb navigand spre continentul propriei inimi.
 Cate catarge nu-ti cresc in sange ,cand de lume te leaga numai marile?pe fiecare clipa m-as imbarca spre apusurile Timpului

Offline Lady Allia

• Mesaje postate: 2081
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 28 Iulie, 2006, 10:12:31 am »
Dupa parerea mea iubim o singura data, iar atunci cand o facem depinde cu adevarat de felul in care stim sa iubim si sa primim iubirea!

• Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 28 Iulie, 2006, 12:15:08 pm »
Deviza mea este si va fii mereu: ONE WORLD. ONE FUTURE. ONE LOVE!  Stai sa vezi: Sunt imun emotional! Nu mai pot iubi pe altcineva! Problema mea grava este ca nu stiu ce raspuns am sa dau in fata altarului... E IMPOSIBIL (zic eu) sa ma casatoresc cu persoana pe care mi-o doresc! Si atunci? I-mi voi iubi sotia? (alta decat as fii crezut eu) O Laie! Scuzati-ma!

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 28 Iulie, 2006, 12:21:18 pm »
stii ce am observat eu de-a lungul timpului?
ca nu este de ajunsa iubirea.deloc.
este una din nevoile primare intr-o relatie,dar sa ne amintim ca nevoile primare sunt doar baza piramidei..si pana la varf este cale lunga.
cand te casatoresti cu cineva nu o faci doar ca simti flutri in stomac si rosesti cand il vezi.
ci pentru ca exista incredere,comunicare,compatibilitate,inteligenta relatiei.
copromisuri,hehe....lista continua.
relatia fara astea nu este posibila.si de acea daca ai ingaduinta poti sa realizezi o relatie bazata pe intelgere.nu va exista acel foc?acel romantism?acea fericire?de acord.dar pe la 40 de ani vrei liniste nu iubiri patimitoare

furia ingerului

• Vizitator
« Răspuns #11 : 28 Iulie, 2006, 07:16:50 pm »
CONTINUUM, ti-ai facut man statueta de lacrimi ridicata pe soclul solitudinii?! As fi descurajant de interesat sa aflu cati ani ai. Miram-as sa te vad trecut de prima tinerete cu un timorant inceput de "bold"-uire as mai zice..
Eu zic sa suferi cat este nevoie iar apoi dupa asta sa-ti stergi mataluta cu manecile canalele lacrimare si s-o iei de la capat..dar pe acelasi front, nu pe invers, cum fac altii dupa tristeti sfasietoare ;D
Toate se rezolva pt. toti al naibii de bine ca e loc sub soare pt. toti: realizati, ratati, intelepti, prosti facuti gramada..

• Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 28 Iulie, 2006, 11:56:04 pm »
Au... !!! furia ingerului! Da' te-ai infuriat tare pentru mine? Intr-un topic i-ti dau nota 10 si acum vrei sa te fac repetent? In fine, nu inteleg nimic din ceea ce mi-ai spus. Nu le am cu limba romana de Bucuresti... si pe la ora de romana la scoala nu am fost pentru ca eram indragostit si ascultam numai sunete ciudate in al meu creier. 21 de ani am. De ce? E vreo importanta?
Date Posted: 29 July, 2006, 12:48:06 AM
Sunt un om pesimist cu mult... ci nu optimist. Poate e bine poate e rau, dar in fine ma bucur cand am o fericire neasteapta! Si... treaba aia cu distrusii in viata si ratatii... Nu vrei sa treci la alt subiect? Ma supara! Sa aud d'estia! I-L intreb pe Dumnezeu: De ce trebuie sa existe oameni d'estia in lume? Nu-I poti ajuta?

Offline charlie

• Mesaje postate: 1989
    • Vezi Profilul
Re: Răspuns: De cate ori putem iubi in viata?
« Răspuns #13 : 29 Iulie, 2006, 08:19:39 am »
In fine, nu inteleg nimic din ceea ce mi-ai spus. Nu le am cu limba romana de Bucuresti...

nu e din Bucuresti... si asta nu e o scuza ca nu ai inteles.
You believe but what you see
You receive but what you give