Autor Subiect: DE CE ?  (Citit de 1287 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline messiahh

• *
  • Mesaje postate: 25
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
DE CE ?
« : 17 Noiembrie, 2006, 08:16:49 am »
Stau si ma intreb:
DE CE ai aparut in viata mea
DE CE mi-ai dat sperante( sau poate am inteles eu gresit)
DE CE se joaca cineva divin cu mine?
DE CE trebuie sa sufar?
DE CE sper de fiecare data cand imi dai ocazia?
DE CE DE CE DE CE DE CE………
Nu stiu daca TU ai putea sa-mi raspunzi, poate ca da poate ca nu, dar cert e ca nimeni nu stie nimk,nici tu nu cred ca banuiesti……………Offf ai aparut in viata mea brusc asa cum apar doar zanele celor care cred in ele blum.gif, intalnindu-te pe strada, am vb o ora pe trotuar, despre ce? Cine isi mai aminteste? cert e ca am ramas sa ne revedme, la o plimbare.Si ne-am revazut de mai multe ori, am discutat vrute si nevrute, incet incet incepeai sa ma farmeci, sa ma atragi, sa vad ca esti ceea ce imi doresc din multe puncte de vedere, sa imi doresc o relatie cu tine.Am vorbit si despre asta si ai zis sa iti las timp sa te gandesti, ca nu esti pregatita.Si ti-am dat….. Si-am sperat.Dar ai fugit te-ai reintors in bratele care te alungasera.Am suferit dar am acceptat, credeam ca pot sa ma obisnuiesc cu gandul. In sufletul meu era o lupta dura,o macinare continua.Speranta nu dorea asa moara. De fiecare data cand era pe punctul de a se stinge se reaprindea in urma unui mesaj pe care il primeam. O tineai aprinsa. Da!! tu o tineai. Io incercam sa ma obisnuiesc sa te vad doar ca o amica.Si am reusit sau cel putin asa am crezut. A fost o luna de zile in care ne-am auzit mai rar, aparuse cineva in viata mea dar cand am crezut ca gata….iar acea forta divina s-a jucat cu pionii ei din nou…A facut ca tu sa reapari in momentul cand rel mea se sfarsise…ce coincidenta…in aceeasi zi sa primesc o invitatie de la tine sa mergem la film. Si am iesit. biggrin2.gif Am iesit in fiecare weekend cand veneai acasa, doamne ce fericit eram. Speram ca cineva ti-a deschis inima cate mine, asa imi parea.Serile de dans, felul cum ma tineai, cum imi raspundeai la strangerile in brate, totu ma duceau cu gandul ca o sa avem o relatie, in sfarsit ca o sa te IUBESC, o sa te ALINT, o sa te fac sa te simti IUBITA.Nu mai aveam nici un dubiu cand mi l-ai dat pe “MOR” MOR”, dar se pare ca m-am inselat. A fost de ajuns un simple tel al ex ului ca sa te intorci iar la el. Nu sunt suparat dar nu ineleg, sti sigur ca nu te face fericita, ca nu-l mai iubesti si totusi refuzi sa te rupi definitiv de el. Parca ai fi legata cu o sfoara invizibila care te lasa sa te departezi iar cand sfoara se intinde te trage inapoi ca un arc.OFF greu este.O sa ma reobisnuiesc iar. Dar oare va fi ultima oara? Oare voi spera de fiecare data cand o sa ma mai cauti iar? Cred ca da.NU situ cum sa fac, ce sa fac, ca sa te pot vedea doar ca pe o amica.

Cu sinceritate EU.