Autor Subiect: de ce te iubesc  (Citit de 2727 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline silviuletz

• Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
de ce te iubesc
« : 10 Octombrie, 2009, 12:35:46 am »
Milioane de ganduri nu ar fii suficiente pentru a-ti spune de ce… o fraza ar fii prea putin iar un cuvant nu ar fii decat o picatura intr-un pahar cu apa!de ce te iubesc?pentru ca fluturii traiesc doar o zi…florile dupa un timp,se usuca…pasarile,iarna, zboara in alta parte…felinele se ucid intre ele…eu te iubesc,pur si simplu!de ce te iubesc?intreb vantul si o adiere imi mangaie obrazul inrosit de dorul de tine…o raza de luna imi aminteste ca astazi te doresc mai mult ca ieri…un copil ma duce cu gandul la puritatea mainilor tale…o petala de trandafir ma aduce in apropierea buzelor tale…de ce te iubesc?pur si simplu nu exista motive…sunt doar stari sufletesti diferite!obrajii imi ard,inima imi bate cu putere,sunt cu capul in nori…te iubesc pentru ca nu stiu ce-i ura…te iubesc pentru ca nasti in mine ganduri frumoase…te iubesc ca existi odata cu mine…te iubesc pentru ca meriti acest lucru…si pentru ca in inima mea ai adus primavara!de ce te iubesc?intrebari si raspunsuri…pentru ca o gradina cu flori,fara flori nu ar fii decat o gradina…pentru ca un cer fara stele nu ar fii decat cer…pentru ca un gand fara tine ar fii decat gand…pentru ca cleopatra l-a iubit pe antoniu…julieta l-a iubit pe romeo…te iubesc in mii de culori si milioane de feluri…de ce te iubesc?intreaba-ma maine ca sa iti raspund astazi…pentru ca fara tine aceste randuri nu ar fii existat niciodata…pentru ca fara tine eu nu as fii eu…pentru ca ador rasul tau…pentru ca tristetea ta ma inunda…pentru ca in doi durerea este mai dulce…de ce te iubesc?pentru ca mierea e precum gura ta fermecata…pentru ca seninul unei zile de vara e zambetul tau cristalin…pentru ca afrodita e roasa de invidie din cauza buzelor tale…de ce te iubesc?pentru ca acum asa simt…pentru ca maine nu stiu ce-mi rezerva…pentru ca un singur sarut nu imi imi ajunge o viata…pentru ca…de ce te iubesc?intreaba-ma –ntrebari si iti voi raspunde raspunsuri…pentru ca testoasa isi iubeste invelisul…pentru ca leoaica isi iubeste puii…pentru ca o mama isi iubeste pruncul…pentru ca traim pe pamant doar o data…pentru ca pur si simplu,te iubesc!de ce te iubesc?pentru ca in basme sunt zane…pentru ca in basme sunt flori…pentru ca in basme sunt vise…pentru ca in basme sunt zmei…pentru ca fara basme iubirea nu ar fii decat o fata-morgana…pentru ca TU si EU alcatuim IMPREUNA…pentru ca suntem doi intr-unul singur…pentru ca ador ochii tai…de ce te iubesc?citeste tot ce ti-am scris si o sa aflii de ce…de ce te iubesc?pentru ca in sufletul meu,acum este vara…pentru ca tie iti place atat de mult iarna…pentru ca vreau sa te strang la piept si sa iti sarut fruntea…pentru ca esti regina stupului meu…pentru ca o zi fara tine este un adevarat chin…pentru toate acestea si inca cateva milioane de motive,pur si simplu,TE IUBESC!  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Articol copiat de pe ACEST SITE
« Ultima Modificare: 10 Octombrie, 2009, 10:35:56 am de Escu »