Autor Subiect: E frumos sa fi iubit dar....  (Citit de 2848 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline catty

• Mesaje postate: 504
  • Gen: Femeie
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
E frumos sa fi iubit dar....
« : 03 Octombrie, 2006, 08:12:47 am »
S-a tot vorbit despre a te indragosti de o persoana care nu iti impartaseste sentimentele....eu am alta intrebare...situatia inversa....ce ar trebui sa facem cand se indragosteste de noi o persoana pe care simntim ca nu am putea sa o iubim vreodata? :'(

Zamolxis

• Vizitator
Răspuns: E frumos sa fi iubit dar....
« Răspuns #1 : 03 Octombrie, 2006, 04:37:01 pm »
Incearca pe cat posibil sa nu ranesti persoana respectiva...
Sa o faci sa se simta bine... si si in momentul in care va trebui sa o refuzi sa o refuzi cu cuvinte frumoase, sa o ajuti sa treaca peste acel moment extrem de dureros...

in orice caz, nu lovi... nu jigni...
Astea lasa urme pe viata

Offline catty

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Re: E frumos sa fi iubit dar....
« Răspuns #2 : 03 Octombrie, 2006, 05:42:12 pm »
asta am incercat pana acum...si...nu pot sa zic ca eu nu am gresit dar...
intrebarea mea este...daca vorbesc in continuare cu el...daca ne vedem in continuare....nu cumva ii voi da si mai mari sperante?...nu cumva ii voi face si mai mult rau?...ar uita mai repede daca nu as mai fi deloc si sub nici o forma in viata lui? :'(

crocantzel

• Vizitator
« Răspuns #3 : 03 Octombrie, 2006, 06:06:07 pm »
Asta cred ca el trebuie sa decida. Va vedea pana la urma ca latra la pomul care nu trebuie si va renunta. Dar nu il alunga. Lasa-l sa decida singur ce e mai bine pt el. Poti sa discuti cu el pe tema asta, cu toate ca nu vad cat de folositor ar fi, fiindca eu cred ca el va crede doar ca incerci sa-l alungi. Dar o discutie acum ii va arata mai tarziu ca nu ai vrut decat binele sau si va fi recunoscator.

anushca

• Vizitator
« Răspuns #4 : 03 Octombrie, 2006, 07:49:01 pm »
Adevarul este important cat mai repede posibil si comunicarea intr-o astfel de situatie. Este foarte important si cum spui acest adevar.

Offline catty

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 07 Octombrie, 2006, 08:06:18 am »
si daca spui acest adevar...cat de frumos poti...dar persoana respectiva nu vrea sa il accepte?...spune ca nu poate...ca e prea tarziu cu toate ca de la inceput i-ai dat de inteles ca vrei doar o prietenie...nimik mai mult?...daca persoana respectiva continua sa te caute...continua sa te invite sa va vedeti?? ??? ??? :'(

Offline burn_2_hell

• Mesaje postate: 568
  • amortind sufletul...am ramas doar o flacara-n vant
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 07 Octombrie, 2006, 01:18:11 pm »
si eu am fost pusa in situatia asta..eu am intrerupt orice fel de legatura cu el..si am auzit d la pr lui ca se simte bine..si-a revenit..am avut o discutie serioasa cu el si dupa aceea am rupt orice fel de legatura si a fost cel mai bine! :)
I know I need you
I want you to
Be free of all the pain
You hold inside

wanderer

• Vizitator
« Răspuns #7 : 07 Octombrie, 2006, 10:16:04 pm »
Eu cred ca trebuie sa porti cu el o conversatie in care sa puneti cartile pe masa,sa ii spui tot ceea ce simti si ce ascunzi in sufletul tau.Nu este nimic rau prin faptul ca te vezi uneori cu el,pentru ca stii ce este in sufletul lui si intelegi de ce face asta,iar faptul ca te poate vedea uneori alaturi de el conteaza poate mult mai mult decat orice.Nu ii ranii visele dar incearca sa le faci doar putin mai realiste,sa inteleaga ca nu se poate.Poate purtand cu el aceasta discutie va incerca sa transforme toata dragostea pe care o simte pentru tine intr-o dragoste mai mult ca pentru o sora,sau o prietena foarte,foarte buna.Iar in rest,Dumnezeu are grija de fiecare si doar El stie ce este mai bine pentru noi,El si sufletul nostru.Asculta-te pe tine si fa doar ceea ce simti.

Offline catty

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 08 Octombrie, 2006, 10:20:46 am »
va multumesc mult pentru sfaturi...se pare ca si in situatia asta ca in marea majoritate difera totul mult prea mult de la caz la caz...
nu stiu ince ce voi face..il las mai mult pe el sa hotarasca dar...nu stiu...voi vedea...
 :-*

Offline pokemon

• Mesaje postate: 1287
  • VDF
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 08 Octombrie, 2006, 10:32:28 am »
Eu din pacate...a trebuit sa ma retrag cu totul din viata unui asemena *EL* ..pt ca nu am putut ramane decat prieteni....mult succes draga mea :-*
Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.