Autor Subiect: iubirea  (Citit de 2115 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Zamolxis

• Vizitator
iubirea
« : 04 Octombrie, 2006, 07:38:59 pm »
Dragostea e ca marea... alteori calma si linistita, alteori plina de turbare... alteori, ea aduce salvarea, alteori, ea aduce moartea inceata a sufletului trist.

Nici cei mai buni marinari nu pot stapani marea, tot asa nici cei mai mari oameni nu pot stapani si conduce dragostea... cadem, ne lasam dusi de vanturile si valurile ei.... o cantam in poezii, privindu-i rasariturile si apusurile... o asternem pe hartie, in culori, in forme, schimbandu-i fiecare sens , fiecare inteles dupa tainele inimii noastre.

Unii traiesc pe malurile ei.... o privesc zi de zi, ajung sa o vada , sa ii simta apele, dar nu sa ii si cunoasca valoarea.. traiesc langa ea , si desi o au, nu o cunosc.

Altii viseaza la ea fara sa o vada niciodata... inchisi, departe de tarmurile ei, se gandesc la clipa cand vor ajunge sa se scufunde in valurile ei albastre, sau sa zburde pe crestele ei inspumate, albicioase. Poate ca se vor multumi cu aceste vedenii, cu aceste trairi, cu aceste ganduri, sau , dimpotriva, vor lua calea pustiei incercand sa ajunga pe malul ei mantuitor.Multi din acesti temerari vor pieri rapusi prin vai sterpe, adanci, si pustii, unde corbii se vor hrani cu carnea lor, si viermi isi vor face lacas in sufletul lor inegurat de sete.

Asa e iubirea
Ea da viata, ea ne ucide

Offline deeaforyou

• *
  • Mesaje postate: 20
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Re: iubirea
« Răspuns #1 : 15 Octombrie, 2006, 08:48:02 pm »
asa e...  :'( :'( :'( :'(  ce pacat ca nu e totul "roz". ce rau ca nu orice iubire iti e impartasita.. ce rau e cand suferi din iubire dar ce frumos e cand o simti si o traiesti alaturi de persoana iubita ,atunci cand iti e impartasita. asa e viata: si cu bune si cu rele ...  :-\  :'(

Offline pokemon

• Mesaje postate: 1287
  • Gen: Femeie
  • VDF
    • Vezi Profilul
Răspuns: iubirea
« Răspuns #2 : 16 Octombrie, 2006, 06:52:28 am »
nu e urat sa nu ti fie iubirea impartasita...pt ca daca este iubire adevarata vei intelege ca fericirea celuilalt nu este langa tine si iti vei dori sa fii fericit...
Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.

Offline burn_2_hell

• Mesaje postate: 568
  • Gen: Femeie
  • amortind sufletul...am ramas doar o flacara-n vant
    • Vezi Profilul
Re: iubirea
« Răspuns #3 : 16 Octombrie, 2006, 08:13:00 am »
da pokemon ai dreptate..mare dreptate...mi-a luat ceva timp pana sa imi dau seama de asta..
I know I need you
I want you to
Be free of all the pain
You hold inside