Autor Subiect: Marile Iubiri...  (Citit de 2683 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Zamolxis

• Vizitator
Marile Iubiri...
« : 03 Septembrie, 2006, 01:39:41 pm »
De cate ori in viata ne palesc sufletul marile iubiri ?
Marile iubiri...
Ele rezista o viata...
Ele pot fii pline de dramatism, cu finale dureroase , din cauza unui element tert distructiv..
Ele pot fii linistite, implinite in desavarsirea lor..

Cum incepe o mare iubire ? Cand stim ca avem de a face cu o mare iubire, cu o iubire a vietii... poate ca nu stim niciodata. Sunt convins ca de fiecare data cand iubim, iubim sperand ca suntem prinsi in mrejele unui sentiment de dragoste eterna.

Si totusi... marile iubiri... vin doar odata in viata.

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Gen: Femeie
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
Re: Marile Iubiri...
« Răspuns #1 : 15 Octombrie, 2006, 08:45:02 pm »
        S-ar putea sa ai dreptate ,sau nu...Iubirea este mereu prezenta dar noi nu o simtim asa cum ar trebui.
      Am iubit cu toata fiinta un om,credeam ca e... ,dar oricat de mult l-am iubit nu a contat.Persoanele care ne-au despartit au fost parintii nostri,dar nu asta a fost cel mai rau,poate am fi reusit,dar cand chiar el este cel care nu doreste ca relatia sa mearga ,atunci nu iti mai ramane decat suferinta,renuntarea.
     Dumnezeu mi-a dat putere sa o iau de la capat,ma ajutat in clipele de suferinta,cand simti ca toata lumea e impotriva ta,cand nimeni nu te poate alina.Stiu prea bine cum e sa plangi din cauza iubirii neampartasite,sa suferi doar tu,pentru ca cel caruia i-ai daruit totul ,iti calca pe sufletul ranit.
     O alta iubire ti se arata doar daca o vrei,daca nu cauti sa treci peste trecut,atunci prezentul iti este greu sa-l suporti.RENUNTATI la trecut,TRAITI PREZENTUL si daca DUMNEZEU va da o a doua sansa,nu o refuzati,pentru ca din experienta mea,va pot spune ca aceasta a doua iubire ,e mult mai trainica,mai calma ,mai plina de realizari.Cel putin in cazul meu asa este. 
    Sa fi iubit.
Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume

crocantzel

• Vizitator
« Răspuns #2 : 16 Octombrie, 2006, 12:26:48 pm »
Marea iubire nu o vezi acum. Marea iubire o vezi peste zeci de ani, cand esti batran si singur si te gandesti la viata pe care ai trait`o. Atunci doar poti sa zici care a fost cea mai intensa traire a ta. Acum fiecare ti se pare ca e marea iubire, marea poveste, dar... Fiecare poveste e speciala in felul ei. Fiecare e marea iubire a perioadei aceleia din viata in care se intampla. Fiindca fiecare ne sculpteaza intr`un anumit fel, fiecare ne formeaza. Si in functie de aceste iubiri "mici" putem sa fim capabili sa traim acea iubire speciala, putem sa fim capabili sa cream acea poveste, putem sa recunoastem cand apare si, pe baza celor experimentate mai demult, sa tinem de ea si sa o facem speciala.

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Gen: Bărbat
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 16 Octombrie, 2006, 02:24:46 pm »
Marea iubire nu o vezi acum. Marea iubire o vezi peste zeci de ani, cand esti batran si singur si te gandesti la viata pe care ai trait`o. Atunci doar poti sa zici care a fost cea mai intensa traire a ta. Acum fiecare ti se pare ca e marea iubire, marea poveste, dar... Fiecare poveste e speciala in felul ei. Fiecare e marea iubire a perioadei aceleia din viata in care se intampla. Fiindca fiecare ne sculpteaza intr`un anumit fel, fiecare ne formeaza. Si in functie de aceste iubiri "mici" putem sa fim capabili sa traim acea iubire speciala, putem sa fim capabili sa cream acea poveste, putem sa recunoastem cand apare si, pe baza celor experimentate mai demult, sa tinem de ea si sa o facem speciala.

100% ai dreptate.
Let's put a smile on that face!

Offline Little Rose

• Mesaje postate: 259
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 18 Octombrie, 2006, 02:53:42 pm »
momentan pot spune ca o iubire mare este cea care iti ofera cele mai multe satisfactii, pe toate planurile, dar nu poate dura, dupa cum ai spus si tu muzfer, datorita unui element din exterior, un tert.

o iubire mare iti da fiori ori de cate ori te gandesti la ea, in orice situatie,

o iubire mare iti da puterea sa fii necrutator cand vine vorba sa o aperi.

o iubire mare nu moare, chiar daca nu este implinita material, sau in plan pamantesc. ea exista, si te ajuta sa continui, chiar daca vei fi nevoit sa te compromiti intr-o alta relatie. ea va fi mereu acolo. ea va fi singura circumstanta care te va face tradator in fata prezentului partener.
We were 2 and became one. Now it's just the three of us.

Offline pokemon

• Mesaje postate: 1287
  • VDF
    • Vezi Profilul
Răspuns: Marile Iubiri...
« Răspuns #5 : 18 Octombrie, 2006, 07:07:29 pm »
Citat
o iubire mare nu moare, chiar daca nu este implinita material, sau in plan pamantesc. ea exista, si te ajuta sa continui, chiar daca vei fi nevoit sa te compromiti intr-o alta relatie. ea va fi mereu acolo. ea va fi singura circumstanta care te va face tradator in fata prezentului partener.
Da asta este o mare iubire,asta inseamna sa iubesti cu adevarat...sa te poti sacrifica pt ca jumatatea ta sa fie fericita,asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa fie neimplinta....nu inseamna neaparat ca relatiile intre cele 2  jumatati sunt imposibile...
Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.