Autor Subiect: O noua viata  (Citit de 9943 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sunshine

• Mesaje postate: 1420
  • Gen: Femeie
  • Fii tu insuti schimbarea pe care o doresti lumii
    • Vezi Profilul
    • http://lilysunrise.blogspot.com/
O noua viata
« : 06 Februarie, 2008, 08:59:00 pm »

Astazi am inceput o noua viata. Sunt mandra ca am reusit sa merg mai departe, sa lupt si sa inteleg ca sunt o femeie puternica .Vreau sa uit lacrimile varsate in anii de singuratate . Nu pot sa cred ca au trecut 19 ani....iar azi ma simt ca la inceput: tanara, visatoare, increzatoare, cu o dorinta de viata cum nu am avut in cei 39 de ani.Ma simt implinita. Nu m-am simtit asa niciodata. Doar o prizoniera intr-un suflet intunecat si trist.
   Va multumesc din suflet pt sfaturile voastre, pt timpul acordat cand mi-ati citit povestea vietii, pt ca mi-ati fost alaturi. De astazi viata mea e plina de lumina si speranta. Am langa mine doua minuni care mi-au dat atata putere incat as fi fost in stare sa lupt si cu moartea.Imi sunt alaturi cateva persoane dragi sufletului meu de pe acest forum care au stiut sa ma ridice de cate ori ma impiedicam si nu mai puteam privi cerul.L-am avut in suflet pe Dumnezeu . Numai asa am reusit.
   Ati avut dreptate: sunshine va straluci vesnic :)
    VIATA E MINUNATA CAND CREZI IN EA!
« Ultima Modificare: 06 Februarie, 2008, 09:14:30 pm de sunshine »
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
Re: O noua viata
« Răspuns #1 : 06 Februarie, 2008, 09:12:10 pm »
Felicitari draga sunshine!

Sa fie intr-un ceas bun si fie ca de acum inainte sa ai parte numai de fericire si lucruri bune si frumoase!
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Offline sunshine

• Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 06 Februarie, 2008, 09:16:17 pm »
 Multumesc, prieten drag, multumesc. Iti doresc si tie ca fericirea ta de acum sa dureze  o viata si inca o zi.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 06 Februarie, 2008, 09:40:16 pm »
de cand asteptam acest topic!!!de vreo doi anisori! ma bucur foarte m :-*ult pentru tine!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Offline alexia

• Mesaje postate: 870
    • Vezi Profilul
    • Inainte de toate, fii OM!
« Răspuns #4 : 06 Februarie, 2008, 11:50:03 pm »
     Draga sunshine, am citit postul tau si am simtit atat de multa fericire incat cred ca m-ai molipsit. Asa sa fii si niciodata, dar NICIODATA in viata ta sa nu te mai indoiesti de tine si de ce poti face!

Cu mult drag,
               Alexia 
"Ceea ce nu ma ucide, ma face mai puternic."

Offline pokemon

• Mesaje postate: 1287
  • VDF
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 07 Februarie, 2008, 09:15:28 am »
Raza de soare,ma bucur din tot sufletul pentru tine!
Fie ca de acum inainte sa aaai parte numai de lucruri bune si de bucurii  :-*
Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.

Offline sunshine

• Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 07 Februarie, 2008, 01:14:20 pm »
  :-*Va multumesc , dragele mele, promit sa traiesc o viata plina de iubire, sa fiu fericita in fiecare zi cate putin,sa ma bucur de fiecare rasarit, sa redevin EU. :happydance:

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 07 Februarie, 2008, 01:30:03 pm »
Ma bucur sa aud asta ,draga Sunshine.Sa fii fericita ,inconjurata de oameni buni si iubitori,sa te bucuri de cele doua minuni ale tale si sa ai o viata frumoasa!

:)
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 07 Februarie, 2008, 05:12:31 pm »
sunshine.....datorita tie incep sa cred ca niciodata nu e prea tarziu sa fii fericit....ei, eu acum sunt....nu stiu si nici nu vreau sa stiu ce va fi "maine", pentru ca azi conteaza foarte mult....ma bucur pentru tine....pentru ziua ta de "azi" si sper ca de-acum incolo in fiecare zi sa poata fi la fel ca "azi". ;)
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline sunshine

• Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 07 Februarie, 2008, 05:41:40 pm »
Multumesc, amelie, pana ieri am trait si eu doar "azi", nu exista "ieri" nici " maine" . Insa sunt atat de mandra de mine ......si simt ca am o viata destul de lunga inainte. De ieri am inceput sa cred in" maine", iubesc sa fac planuri in noua viata. Nu stiu cati de aici ma inteleg dar eu n-am iubit niciodata viata. Acum o ador, acum o vad pentru prima data. Ce am trait 19 ani a fost doar o pedeapsa pe care mi-a dat-o viata pentru ca nu am dorit-o. Probabil, vazand ca sunt atat de convinsa ca viata asta nu merita traita, D-zeu mi-a demonstrat ca eu merit sa traiesc si sa fiu fericita. Acum am totul plus un bonus: nici nu am indraznit sa visez vreodata la ce am acum. Va mai amintiti cand rugam cerul sa-mi ofere o picatura? Ei bine, mi-a oferit dar un ocean . Cu timpul se va transforma in univers, sunt convinsa de asta. Mi-e teama doar sa nu fi gresit destinul persoana si sa ma trezesc intr-o zi ca va trebui sa renunt la ceva din ce am acum.Ma voi descurca .....voi gasi o cale sa-l amagesc si sa-l conving sa ramana la mine ::) :angel:

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 07 Februarie, 2008, 10:16:03 pm »
povestea ta ne invata ca se poate!niciodata nu e prea tarziu pentru fericire!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Offline Lady Allia

• Mesaje postate: 2081
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 08 Februarie, 2008, 04:48:52 pm »

Draga mea surioara...

te-am cunoscut într-o perioada în care nici eu, nici tu nu mai credeam în oameni, în viata, în zâmbet. Eu mi-am urmat mai devreme destinul, am rupt mai devreme lanturile si am urcat mai devreme pe munte sa tip, sa urlu: "NU M-AI ÎNVINS VIATA!!! SUNT FERICITA CUM NU AM MAI FOST!" ! si...te-am asteptat sa ma urmezi!
Ti-am fost alaturi la bine si la greu!
Nimeni si nimic nu m-a putut îndeparta de tine si nici nu va reusi vreodata!
Am zis odata "pentru tine îl iau si pe Dumnezeu de guler"..., dar EL a stiut ca te iubesc si ne-a ajutat în rugaciunile pe care i le faceam, ne-a dat sperante si ne-a sters lacrimile!
Am stiut TOT TIMPUL ca esti o femeie puternica - si în clipele în care TU ai uitat asta!
Am stiut TOT TIMPUL ca esti o mama adevarata - si ai luptat întotdeauna pentru copii tai - chiar si când credeai ca nu mai poti!
Am stiut TOT TIMPUL ca vei rupe si TU lanturile - si de aceea te-am asteptat mereu aici pe muntele de unde mereu poti sa vezi FERICIREA, IUBIREA SI VIATA în toata splendoarea sufletului TAU !!!

Ca legatura dintre noi sa fie si mai puternica ai devenit NASA fiicei noastre si ne-ai daruit FERICIREA de a deveni si mai adânc PARTE din VIATA SI FAMILIA NOASTRA!!!

ÎTI MULTUMIM SI TE IUBIM!!!

Ti-as scrie mult, dar vreau doar sa îti urez sa îti urmezi întotdeauna glasul inimii pentru ca ea nu te minte niciodata si oricând vei gasi piedica...sa ma strigi! Sunt si voi fi mereu lânga tine draga mea SORA !!!

TE IUBESC DIN ADÂNCUL SUFLETULUI MEU !!!

si...îti daruiesc un prim mic cadou  ;D :angel: ;D...mai altfel...ca şi noi două  :laugh: :

Offline sunshine

• Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 08 Februarie, 2008, 05:05:53 pm »
 :hug:Iti multumesc , surioara mea iubita......da , ai fost langa mine, daca nu as fi crezut in tine ,nu as fi reusit. A trebuit sa ma convingi ca viata ne poate darui multa fericire dar trebuie sa credem in noi. Am inceput sa cred din nou in mine in ziua cand te-ai urcat in trenul vietii tale.Am stiut atunci ca merit si eu sa incerc macar sa vad cum e cu fericirea asta. Am reusit, alaturi de tine am pasit intr-o viata pe care nu am visat-o niciodata.Va multumesc pentru bucuria si onoarea pe care mi-ati facut-o sa ma doriti nasa ingerasului vostru.Mi-am dorit atat de mult sa-i fiu nasa incat ti-am transmis si tie gandurile mele . D-zeu ne-a unit ca sa nu ne mai desparta niciodata. Iti multumesc pentru ca ai sosit pe acest forum  si m-ai ales pe mine sa-ti fiu atat de aproape si sa ma iubesti atat de frumos. :-* :-* :-*
  Cat despre cadou......de unde ai , sis nebun, pozele lui( si mai ales dezbracat? ;D ::))? Mie de ce nu mi le-a trimis :getlost: :wetkiss: (:|
  VA IUBESC DE MOR SI VISEZ LA ZIUA CAND NE VOM ZBENGUI PRIN GRADINA VISURILOR NOASTRE!

Offline Paul

• Mesaje postate: 1520
  • Gen: Bărbat
  • Sa fiti iubiti!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : 08 Februarie, 2008, 10:27:10 pm »
Imi aduc aminte cum ai inceput lupta asta si sunt foarte fericit ca ai reusit sa-ti aduni curajul si puterea sa o duci pana la bun sfarsit. Mult noroc draga mea in alegerea pe care ai facut-o...
Iubesc, deci exist.

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : 09 Februarie, 2008, 11:23:14 am »
   Felicitari.Ma bucur ca intalnesc o FEMEIE puternica,care a reusit sa treaca peste acele momente dificile din viata ei.Rar vezi asemenea femei cu vointa si incredere,speranta si dorinta de a percepe viata altfel decat au facut-o pana in momentul "debarasarii" de trecut.Ma bucur ca vezi viata altfel,cu alti ochi...Sper sa ai parte de tot ceea ce te face "azi","acum",fericita in fiecare moment al vietii.
...."Nici nu ai idee ce poate indura sau realiza.
Va fi in stare sa gandeasca? a intrebat ingerul.
Dumnezeu a raspuns: Nu numai ca va fi in stare sa gandeasca, va fi in stare sa rationeze si sa negocieze. Apoi ingerul a observat ceva,
A intins mana si a atins obrazul femei.
Si a spus :
Se pare ca ai o scurgere in modelul asta.
Ti-am spus ca ai incercat sa pui prea mult in modelul asta.
Nu-i o scurgere, Domnul l-a corectat.Asta-i o lacrima!
Pentru ce e lacrima? a intrebat ingerul.
Domnul a raspuns: Lacrima e felul ei de a-si exprima bucuria
tristetea, durerea, dezamagirea, dragostea, singuratatea, supararea si mandria ei.
Femeia e cu adevarat uimitoare.
Si este!
........................................
Femeile au puteri care ii uimesc pe barbati.
Ele trec prin dificultati si ele poarta poveri,
Dar mentin fericirea, dragostea si bucuria.
Ele zambesc cand ar vrea sa tipe.
Canta cand ar vrea sa planga,
Plang cand sunt fericite
Si rad cand sunt nervoase.
Se lupta pentru lucrurile in care cred
Se impotrivesc nedreptatii
Nu accepta " nu " ca raspuns
Cand cred ca exista o solutie mai buna
......................................
Stiu ca o imbratisare si un sarut
Poate vindeca o inima franta
Femeile vin in orice forma, marime si culoare.
Ele vor conduce masini, vor zbura, vor merge,vor alerga sau iti vor scrie tie un e-mail ca sa-ti arate cat de mult le pasa de tine.
Inima femeii este ceea ce tine lumea sa mearga.
Ele aduc bucurie, speranta si dragoste.
Au compasiune si idealuri.
Dau suport moral familiei si prietenilor.
Femeile au lucruri vitale sa spuna si totul sa daruiasca.
TOTUSI, DACA EXISTA O SLABICIUNE IN FEMEIE,
ACEASTA E CA ISI UITA VALOAREA. "
    Ma bucur ca ai stiut care-ti este valoarea in aceasta lume ...Te felicit,multe altele ,isi pierd increderea,puterea,de a merge mai departe,se lasa infrante...
    TU ai izbandit sa treci puntea dintre ieri si azi...BRAVO.

Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume