Autor Subiect: Pentru cei care iubesc!  (Citit de 2684 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Gen: Bărbat
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
Pentru cei care iubesc!
« : 29 August, 2006, 07:59:01 pm »
Pentru ca dimineata nu e la fel fara atingerea ta, pentru ca ziua nu e la fel fara zambetul tau, pentru ca seara nu e la fel fara sarutul tau, pentru ca lumea pare altfel fara tine, strig: TE IUBESC!!!!
Let's put a smile on that face!

Offline buterflY

• *
  • Mesaje postate: 22
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Re: Pentru cei care iubesc!
« Răspuns #1 : 29 August, 2006, 08:53:42 pm »
Iubirea este singurul lucru care activeaza inteligenta si creativitatea, care ne purifica si ne elibereaza...Este un sentiment suprem, care te face sa zbori fara aripi pana la cele mai inalte abisuri. Iubirea inseamna daruire,contopire a doua suflete pereche.

Offline Strumfita

• Mesaje postate: 867
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
Răspuns: Pentru cei care iubesc!
« Răspuns #2 : 29 August, 2006, 11:19:36 pm »
asa e .. pacat ca unii nu au iubit niciodata si refuza sa iubeasca ..
daca iti pun un nor in suflet o sa iubesti mai mult cerul?

Offline catty

• Mesaje postate: 504
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 30 August, 2006, 08:43:03 am »
felicitari celor care stiu si pot sa iubeasca!!!!!bucurati-va de acest sentiment....

furia ingerului

• Vizitator
« Răspuns #4 : 30 August, 2006, 01:48:55 pm »
Cei care iubiti si sunteti iubiti luati seama de asta: cautati-va curajul de a ramane impreuna chiar si atunci cand simtiti ca disperati si nu lasati nefericirea unor clipe sa puna in pericol fericirea de care sunteti capabili!

Offline desdemona

• Mesaje postate: 1694
  • esentialul este invizibil pt ochi
    • Vezi Profilul
Răspuns: Pentru cei care iubesc!
« Răspuns #5 : 30 August, 2006, 02:11:52 pm »
"te iubesc-asta imi este juramantul.."

"Viata de fluture este frumoasa pentru ca ma nasc si mor cu tine."

"un iubit...care este mai mult de atat,si va fi si mai mult...prietenul cel mai bun,tata,sot,iubit,amant."

"uite am vrut un loc unde sa fie pamant..apa..aer..sa reprezinte trecutul,prezentul si viitor.Asta inseamnaa totul pentru lume.Tu esti totul pentru mine...tu esti lumea mea...totul incepe si se termina cu tine"

"iti jur aici ca te voi respecta si te voi iubi toata viata"

"Stiu tot ceea ce tu nu stii niciodata din tine
bataia inimii care urmeaza bataii ce o auzi,
sfarsitul cuvantului a carui prima silaba tocmai o spui
copacii-umbre de lemn ale vinelor tale,
raurile-miscatoare umbre ale sangelui tau,
si pietrele,pietrele-umbre de piatra ale genunchiului meu
pe care mi-l plec in fata ta si ma rog de tine...
                                                       naste-ma,naste-ma!"
        (Nichita Stanescu-Catre Galateea)

toate au un inceput si un sfarsit...sfarsitul si inceputul meu ai fost tu..si sfarsitul nostru va fi undeva in jurul anului 2077 cand si atunci iti voi putea face declaratii de iubire pe un forum,intr-o noapte,langa un rau,langa o biserica.
Sa te iubesc este o certitudine ca si faptul ca o voi face pana la sfarsitul zilelor mele.Iti multumesc.

a iubi este darul cel mai de pret de care este capabil un om...prin iubire se naste viata.Nasteti!Nastei iubiri si vieti noi!Traiti pentru ele,luptati pentru ele,fiti prin ele!
Faptul ca atunci cand iubesti dai ce este mai bun este demonstrat..iubiti si totul in jurul vostru va capata forma si culoare.
Voi ce iubiti va multumim!Voi faceti soarele sa rasara iar si iar...

Singuratatea te transforma intr-un Cristofor Columb navigand spre continentul propriei inimi.
 Cate catarge nu-ti cresc in sange ,cand de lume te leaga numai marile?pe fiecare clipa m-as imbarca spre apusurile Timpului

furia ingerului

• Vizitator
« Răspuns #6 : 30 August, 2006, 02:51:17 pm »
Acelor clipe care-au fost le-am ramas tributar cu un "Unde esti acum?!" iar celor ce vor veni le impun sa ma cheme mai repede la ele. Trecutul mi-e inchis in fotografii in doi, prezentul mi-e separat intre doua localitati aflate la 400 Km. departare, viitorul il doresc cum n-am crezut vreodata c-o voi simti.
Te iubesc fata mea si-mi lipsesti.. :'(
Te iubesc atat de mult..

Offline pokemon

• Mesaje postate: 1287
  • VDF
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 30 August, 2006, 05:00:36 pm »
Furia ingerului...sunt exact in aceeasi situatie  :) Si ai perfecta dreptate...ai spus tot ceea ce simt si eu...Dar de ce  :'(  ?Bucura te de dragostea ta....si de toate momentele fericite...Eu sunt ft fericita ca am ocazia sa iubesc asa cum nu am mai facut o pana acum..si ma bucur..chiar daca e greu...pt ca as vrea sa fie cu mine..sa il pot saruta...sa ma poata tine in brate...sa putem fi alaturi unul de celalalt...
Dar...dragostea...ne leaga...si stim ca eu sunt a lui iar el al meu...chiar daca distanta ne desparte,ne uneste dragostea  :)
Pupici
Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.