Autor Subiect: Regretele ca nu...  (Citit de 2947 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • Gen: Femeie
  • N.
    • Vezi Profilul
Regretele ca nu...
« : 28 August, 2006, 06:14:45 pm »
Exista undeva pe aici un topic in care suntem intrebati ce regratam din ce am facut pana acum. Eu intorc cumva intrebarea: ce regretati din ceea ce nu ati facut? Din ceea ce nu ati incercat? Din ceea ce nu ati avut curajul sa spuneti?
« Ultima Modificare: 29 August, 2006, 06:54:31 pm de Lorelei »
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
Re: Regretele
« Răspuns #1 : 28 August, 2006, 06:54:47 pm »
Regret ca nu i-am spus celeia ce astazi nu mai traieste ca insemna mult pentru mine.
Regret ca nu mi-am urmat ambitiile.
Regret ca nu am deschis ochii doi ani din viata.

"Da-ti-mi viata-napoi
Ce-am risipit pentru voi
Uitand de zori
Si de doi ani de pribegie" (Phoenix)

Atat regret si mi-e destul. Nu pot schimba nimic ,dar le pot lasa in urma.
« Ultima Modificare: 29 August, 2006, 07:01:29 pm de just_a_tear »
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."

Zamolxis

• Vizitator
Răspuns: Regretele
« Răspuns #2 : 28 August, 2006, 08:10:31 pm »
Regret ca intr-o zi, acum vreo 2 ani am facut o greseala ce a costat mult... mult prea mult.
Regret ca am scris si ca am spus niste cuvinte.

Am suferit urmarile. Si inca ce urmari.

Poate daca nu spuneam acele cuvinte, acum intreaga mea viata ar fii fost altfel. Dar asta e. Am gresit, am pierdut, si viata s-a razbunat pe mine. Cum a stiut ea mai rau.

Offline Evangeline

• Mesaje postate: 665
  • Printesa Katterina de Beauburg
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 29 August, 2006, 01:46:43 am »
Regret dragii mei ca nu am ramas langa el si ca nu am crezut cat de mult ma iubeste :'( Am plecat fara sa privesc inapoi insa viata mi-a aratat cat am pierdut si cine stie cate zile voi mai pierde departe de el. Regret mult ca m-am indoit de el de puritatea lui si mai ales de sentimentele lui :(

:-*
Never, never quit!

Offline sunshine

• Mesaje postate: 1420
  • Fii tu insuti schimbarea pe care o doresti lumii
    • Vezi Profilul
    • http://lilysunrise.blogspot.com/
« Răspuns #4 : 29 August, 2006, 08:58:17 am »
Mai Zamolxis...stiu ca ai sute de ani in spate ( sau esti indragostit :P)dar nu despre aceste regrete este vorba ;D......
  Regret ca nu am vrut sa vad singuratateatimp de  14 ani,ca nu am crezut in iubirea adevarata,  ca nu am avut curaj, ca nu pot intelege DE CE.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Offline pokemon

• Mesaje postate: 1287
  • VDF
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 29 August, 2006, 10:06:20 am »
Eu...regret....nu regret nimic...pt ca parerea mea este ca totul in viata se intampla cu un scop...fie bune...fie rele...si apoi...viata e prea scurta ca sa regretam ceva...
Si orice am facut vreodata...ne va ajuta la un moment dat....pt ca am invatat ceva din ea...sau...cel putin asa ar trebui sa fie
Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Gen: Bărbat
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 29 August, 2006, 10:54:25 am »
absolut nimic...
Let's put a smile on that face!

Offline Marcat pentru stergere...

• Mesaje postate: 118
    • Vezi Profilul
Regretele...
« Răspuns #7 : 29 August, 2006, 06:06:02 pm »
Din punct de vedere sentimental nu regret nimic pentru ca mi le-am facut cu mana mea si am spus tot ceea ce am avut de spus. Insa nu stiu daca va regreta ea dupa mine! 
Regretul adevarat i-l am pe plan profesional unde un cuvant gresit spus la un interviu de angajare mi-a adus angajarea in locul unde nu mi-a placut. Doar atat regret: cuvintele spuse in  04. aug. 2005!

Offline sunshine

• Mesaje postate: 1420
  • Fii tu insuti schimbarea pe care o doresti lumii
    • Vezi Profilul
    • http://lilysunrise.blogspot.com/
« Răspuns #8 : 29 August, 2006, 06:47:30 pm »
Mai copii, e vorba de regretele pentru ce NU ATI FACUT! Ce regretati ca ati facut le scrieti voi frumos la alt topic . S-a inteles? Cititi va rog ce a scris Lorelei la deschiderea topicului si scrieti la subiect.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • N.
    • Vezi Profilul
Re: Regretele ca nu...
« Răspuns #9 : 29 August, 2006, 06:54:09 pm »
Multumesc, sunshine, voiam sa fac si eu observatia asta, voi schimba si numele topicului ca sa fie limpede. Cat despre regrete in general, le gasiti aici:
http://www.lovetime.ro/community/index.php?topic=3903.30
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.