Autor Subiect: sa mai lasam supararea de-oparte  (Citit de 1902 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Paul

• Mesaje postate: 1520
  • Gen: Bărbat
  • Sa fiti iubiti!
    • Vezi Profilul
sa mai lasam supararea de-oparte
« : 20 Iulie, 2003, 02:02:51 pm »
In viata exista si suparari, si bucurii, dar primele sunt cele care ne fac mereu necaziri. Omul este o fire vulnerabila cand are greutati, poate pentru ca in acel moment le pune inaintea fericirii, le vede numai pe ele, le curteaza, le tine mai aproape de suflet si indeparteaza orice sursa de reabiliatre emotionala. Inchis in cochilia de melc, sta si sufera, pana cand tristetea, vazand c-a dat de bine, mai cheama si alte suparari pe capul omului, care... invalmasit...trist...dar uneori cedeaza. Deaceea e bine sa pastram in inima noastra o camaruta... rezervata numai fericirii sufletului, un colt neintinat in care sa ne intoarcem cand avem greutati, in care sa ne incarcam pozitiv si sa iesim sa combatem partea negativa... Sa fiti iubiti...
Iubesc, deci exist.

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
Re: sa mai lasam supararea de-oparte
« Răspuns #1 : 10 Ianuarie, 2007, 11:35:08 am »
 Hey!Mi-a placut mult topicul acesta pentru ca seamana cu ceea ce nu de mult am invatat de la un iubit prieten al meu.Sunt perioade si perioade,unele mai bune ,altele mai putin bune in care ne lasam coplesiti de greutatile ce le intampinam in calea noastra,de griji si ganduri negre.Am invatat sa-mi impart inima in doua cutiute:o cutie cu gandurile bune,amintirile frumoase care iti aduc in orice moment zambetul pe buze si o cutie cu gandurile negre,grijile si toate rautatile din partea celorlalti care vrei ,nu vrei se acumuleaza in suflet.Atunci cand simt ca nu mai pot si devin trista,agitata sau necajita ma asez pe pat si inchid ochii ,imi imaginez o apa limpede curgatoare si cele doua cutii ale inimii mele.Imi strang in brate cutia cu ganduri bune ,iar pe cea care imi provoaca neliniste o arunc si imi propun ca niciodata sa nu ma mai gandesc la ceea ce odata am aruncat.Daca ai vointa poti sa treci peste momentele grele in felul acesta. Apoi imi deschid cutia cu ganduri bune,optimiste si amintirile mele pretioase si ma simt bine,foarte bine  :).
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."