Autor Subiect: Te vad in fiecare barbat din viata mea.  (Citit de 1640 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ivonne

• *
  • Mesaje postate: 26
    • Vezi Profilul
Te vad in fiecare barbat din viata mea.
« : 17 Septembrie, 2011, 03:32:22 pm »
Te vad in fiecare barbat din viata mea…
Mi-ai gravat numele sub piele,si oricat as vrea ,nu pot..n-am cum sa-l sterg.
Am iesit cu atat de multe persoane zilele astea,incat nici nu ar avea rost sa le retin numele,nu ar conta.
Am privit absenta ,zambind de complezenta. Cautand in jur un zambet patimat si-un clicait de bricheta.
Le-am privit gesturile atent , si modul in care gura lor se curba atunci cand zambeau.
Culoarea ochiilor lor poate era mai luminoasa ca a ta,dar sigur nu ascundeau atat de multe secrete .
I-am privit atent ,cum isi schimbau mastile ca vorbele si rasul infundat.
Cereau nota de plata,toti in acelas mod. Ca si cum ar fi castigat un trofeu sau un premiu mare. Scoteau nota,o priveau, scoteau portofelul cu acelas gest,si plateau cu-n zambet plin de satisfactie uitandu-se in jos.
Am invatat sa joc rolul oricarei femei, lipsa sentimentului te poate transforma in orice. Pot zambi umil si privi in jos cu timiditate.
Imi pot aprinde tigara in cel mai pervers mod si sa-mi impun fara drept de apel punctul de vedere.
Pot fi orice-mi doresc.
Dar cand luminile de sting ,ramai doar tu .
Iar ochii tai verzi nu mint. Ma privesc tacuti si sinceri , asteptand parca un semn .
Te asezi langa mine in noapte si ma imbratisezi in somn pana adorm. Iubindu-ma incet .
Esti mereu aici  . Chiar de te vad sau nu  .
Te port cu mine asemenea unui tatuaj care-ti trezeste nostalgie de fiecare data cand il privesti si asta pentru ca decand ai plecat ,te caut in toti barbatii din viata mea…
Te caut pe tine,cand defapt…tot ce-mi doresc este sa ma gasesc din nou pe mine. Dar tu te-ai ascuns printe faruri de masini,prinvind atent
saruturi inocente si atingeri interzise.