Autor Subiect: Iubit vs parinti  (Citit de 641 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ana124

• Mesaje postate: 0
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Iubit vs parinti
« : 19 Mai, 2016, 05:52:40 pm »
Buna! Am si eu o problema care dureaza de ceva timp..am un prieten de 2 ani si jumatate, eu am 18 ani, iar el e cu 5 ani mai mare decat mine. Problema este ca mama mea este total impotriva relatiei pe motivul ca prietenul meu nu a fost nascut in Bucuresti, ci la tara, in satul unde s-a nascut si ea. Si nu e de acord pentru ca s-ar putea afla acolo si sa se barfeasca....am fost despartita de el aproximativ 6 luni, din cauza mea, iar acum cand ne-am impacat i-am spus si ei si nu a rectionat deloc bine. Incerc sa nu o mai iau in seama pentru ca eu stiu ce fel de baiat e el, dar ea il judeca fara sa il cunoasca. Nu au vorbit nici macar o data pentru ca ea nu a vrut asta. Nu stiu ce sa fac sa fie si intre ei o armonie. Tatal meu nu stie de relatia mea, oricum nu sunt foarte apropiata de el si mai am un frate care este de varsta cu prietenul meu si nici el nu stie, dar oricum viziunea lui e urmatoarea: daca el nu e un baiat serios cu fetele, asa sunt toti baietii de varsta lui. Vreau sa se termine o data tensiunea asta, sa nu mai am mereu discutii cu mama cand vreau sa plec undeva. Vreau sa aiba mai multa incredere in mine. Multumesc anticipat!