Autor Subiect: Amor ...amor...amor  (Citit de 1759 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Bogdan20

• Vizitator
Amor ...amor...amor
« : 24 Iunie, 2004, 04:00:43 pm »
Unge-te cu untdelemnul sufletului  meu....
Bea din pahar dulceata  otravita in ajun de Sanziene si scuipa neantul adormirii vesnice...
Vorbeste cu oglinda visurilor nepatrunse si vei putea sa invarti roate timpului ruginita de negura nepasarii...
Imbratisaza fructul oprit si alunga temerile nepatrunsului ascuns...
Saruta corola infernului si vei vedea cum se prabuseste rasaritul...
Asculta cum bate toaca tineretii si vei putea alunga spiritele florilor artificiale cultivate pe cavoul plictiselii...
Canta pe aripi de foc in timpul ploilor de aprilie si vei vedea paradisul luminii vesnice printr-o icoana de spini...
Priveste cum apune luna si vei sti cum sa traiesti pe insula pustiita de frumusetea palmierilor trecuti prin uraganul visului...
Primeste pastila dizolvata in esenta raului si vei descoperi amurgul tineretii ofilite de intunericul mormintelor....
Alearga pe cararea podidita de talpile copiilor si vei baga mana in aburi desarte,in gramezi de pietre scumpe....
Protejaza padurile spalate de ploi si vei pasi pe curcubeul vietii spre cutia plina cu taine ce se deschide doar la inceput de martie...
Miroase tranfafirul rubiniu ofilit de propria-ti atingere si il vei transforma intr-o floare cu tulpina neagra...