Autor Subiect: versuri pentru sora mea  (Citit de 30242 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Lady Allia

• Mesaje postate: 2091
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
versuri pentru sora mea
« : 08 Februarie, 2006, 11:31:50 am »
mi-ai fost si-mi esti cerul
pe care imi agat mereu gandurile
si visele cele mai frumoase
draga mea sora
si ma sprijin de bolta senina
a sufletului tau
ca de ultima raza de soare
stiind ca din cerul tau
niciodata nu o sa ma ploua
decat cu dragoste

as vrea sa-ti fiu oaza
din care sa iti umpli mereu
setea de speranta si fericire
si sa stii ca urcandu-mi
treptele sufletului
catre cerul tau
mereu vei fi cea mai puternica
draga mea sora

.............................................

pentru minunata si iubita mea sora...sunshine  :-* :-* :-* :-* :-*

Offline sunshine

• Mesaje postate: 1427
  • Fii tu insuti schimbarea pe care o doresti lumii
    • Vezi Profilul
    • http://lilysunrise.blogspot.com/
Re: versuri pentru sora mea
« Răspuns #1 : 08 Februarie, 2006, 11:44:26 am »
 :'( :'( :'( :'( :'(multumesc surioara, esti minunata, esti unica, esti adorabila, esti tot ce mi-a ramas :-* :-* :-* :-*
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Offline kuk

• **
  • Mesaje postate: 49
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 09 Februarie, 2006, 10:40:08 pm »
Versurile au fost expuse minunat, dar nu intseleg enigma cu genetica? ???
Mirrors of mourning, nothing else
Blinded by grief they are...everyone
Awaitin' your final way
Watchin' the frozen pit and see
We've lost reality

Offline Lady Allia

• Vezi Profilul
Răspuns: versuri pentru sora mea
« Răspuns #3 : 09 Februarie, 2006, 11:09:49 pm »
As vrea sa te lamuresc, dar deasemenea si mie imi e imposibil sa inteleg ceea ce ai vrut sa intrebi defapt... :). Oricum iti multumesc pentru apreciere kuk...Si mie imi plac versurile tale, desi uneori imi inspira o mare durere..."Nu-s destoinic de chipul tau de catifea/Urit ma vad linga sclipirea ta..."...Si-mi apari tu iara/Cind visez inocent.../Si eu fumez o tigara/Omorindu-ma incet..."
...Esti destoinic de oricine atunci cand sufletul tau iubeste deschis si curat...!

Offline kuk

• **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 09 Februarie, 2006, 11:40:26 pm »
prin "genetica" am vrut sa spun care e legatura ta cu sunshine, adica asa a iesit ca i-ai adresat ei acele cuvinte... Cit despre durerea ce iti inspira ale mele versuri, nu le lua in seama, scriu si eu ce-mi vine prin minte... sub melodii ce-mi inspira idei si in concordantsa cu starea mea, le expun...
Awaitin' your final way
We've lost reality

Offline Lady Allia

• Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 10 Februarie, 2006, 12:16:54 am »
Sunshine... :)...

despre ceea ce reprezinta ea pentru mine si ceea ce este ea pentru mine am mai vorbit si in alte topicuri, dar ori de cate ori ma voi repeta am sa ma bucur in sufletul meu pentru faptul ca exista!
Dumnezeu atunci cand ne tine sufletul pe palme...ne spune multe lucruri care sa ne protejeze...apoi ne saruta si ne trimite in lume...insa nu ne spune ca de-a lungul existentei noastre vom cunoaste oameni minunati, speciali, care ne vor modela, care ne vor influenta intr-un fel sau altul existenta si de care ne vom lega!
Ne da parinti....frati, iar vietii ii da sarcina de a ne lasa pe noi sa ni-i alegem pe cei pe care ii numim prieteni ! Ei sunt ingerii nostri, dar pentru ca nu au aripi ii numim doar prieteni!
Ea este pentru mine sora mea de suflet! Nu avem nici o legatura genetica, dar nu cred ca acest lucru ar fi schimbat vreodata ceva! Nu as fi iubit-o cu nimic mai mult atunci decat o fac acuma :) !
Este sora dupa care am tanjit in toata viata mea de pana acuma...In copilarie insa...in sufletul meu ea imi impletea coditele, ma apara de tipetele celor mari, ma proteja de sunetul tunetelor ! Ea ma saruta pe frunte atunci cand eram trista si pe ea o strangeam in brate atunci cand suferea! Ea m-a alinat cand am suferit pentru prima oara din dragoste si ea mi-a ramas alaturi sa ma invete sa pasesc cu incredere mai departe! Cu ea imi imparteam patutul, jucariile, bucatile de ciocolata, jurnalele si povestile despre zane si printi  :).
Nu as fi crezut niciodata ca viata ma va lega atat de profund de cineva, dar pentru ca am cunoscut-o pe sunshine si pentru ca sunt langa ea si este langa mine...am sa ii multumesc vietii si lui Dumnezeu mereu!
Este un om absolut...minunat!!! Este licuriciul meu drag care din cand in cand uita sa palpaie pentru ca ii e frica de intuneric :), dar atunci cand straluceste...este magica!

Offline kuk

• **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 10 Februarie, 2006, 12:37:49 am »
Mai frumoasa expunere a unei relatii de prietenie nu am mai citit.... Imi pare bine de voi ca va intelegeti atit de minunat. Ma ierti, e putin spus relatie de prietenie, e ceva mai presus. Chiar ai incercat sa o legi de trecutul tau, pe cind macar nici nu o cunosteai fizic, dar se vede ca ai simtit existenta ei continuu, va legat ceva spiritual neluind in consideratie timpul si spatiul din ast univers. Ideal, nu am ce spune...
Awaitin' your final way
We've lost reality

Offline sunshine

• Mesaje postate: 1427
  • Fii tu insuti schimbarea pe care o doresti lumii
    • Vezi Profilul
    • http://lilysunrise.blogspot.com/
« Răspuns #7 : 10 Februarie, 2006, 08:56:14 am »
 Da, dragul meu Kuk, suntem doua suflete ce ne-am cautat o viata si acum , datorita Divinitatii, ne-am unit .Ne-am unit cand sufletul meu a pierdut un suflet unic, a pierdut tot ce a avut frumos in viata de iubit.Fara Ea nu as fi putut ramane Eu . Singuratatea mea este neimaginabila insa Ea ma face sa -i simt sufletul langa mine, o simt cu toata fiinta .Ii multumesc ei ca exista, ii multumesc lui D-zeu ca mi-a adus-o acum, dupa ce sufletul iubirii a murit.  :-*
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Offline charlie

• Mesaje postate: 1994
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 06 Martie, 2006, 10:09:52 pm »
frumos...  :)
You believe but what you see
You receive but what you give

Offline Lady Allia

• Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 25 Iulie, 2007, 04:42:05 pm »

:'(...mi-e dor de tine Lili meu!  :-*

nu mi-ai mai impletit coditele demult
si nici la o cafea nu am mai stat
nu ti-am vazut de-o vreme
ochii dragi
si nici prin flori nu am umblat

nu ti-am tinut demult chipul
in palme
si nu ti-am mai vorbit de Doamne Doamne,
dar vreau sa stii ca orice-ar fi
mereu, mereu cu drag te voi iubi!

.............

surioara ta,
Rami

Offline Giani

• *
  • Mesaje postate: 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 28 Septembrie, 2009, 07:02:12 pm »
 Cine s-ar fi gandit ca poate exista o relatie atat de frumoasa ? Eu unul nu am mai intalnit asa ceva.Toata stima mea pentru cele doua fiinte minunate care stiu sa ofere vietii ce multi dintre noi nu am avea curajul. =D>Felicitari, doamnelor!