Autor Subiect: Despre Frumusete, Oameni si locuri  (Citit de 1179 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • Gen: Femeie
  • N.
    • Vezi Profilul
Despre Frumusete, Oameni si locuri
« : 20 Iunie, 2011, 10:03:31 pm »
In seara asta am constientizat cat de bogati suntem cei care avem in jur oameni frumosi, oameni deosebiti, care ne ating, intr-o forma sau alta, prin ceea ce au mai inalt si mai frumos de daruit. Atunci cand credem ca am ajuns la fundul sacului, atunci cand poate credem ca suntem iremediabil singuri, existenta sau doamne doamne (sau cum numim fiecare ceea ce este mai Sus de noi) ne arata cat de bogati suntem mai ales prin oamenii din jurul nostru. Eu una am fost o norocoasa. Am intalnit in viata oameni deosebiti, oameni cu miez, care mi-au daruit uneori Frumuste, in toate formele posibile, doar pentru ca i-am intalnit. Pur si simplu.

E incredibil cum viata ne duce, prin evenimente aparent intamplatoare si lipsite de importanta, acolo unde trebuia sa ajungem, langa oameni si locuri pe care trebuia sa ii intalnim, numai si numai ca sa ne faca mai bogati si mai intregi, in ceea ce avem mai profund ca oameni.

Eu in seara asta nu stiu decat sa spun "multumesc". I count my blessings si zambesc.

Voi ati intalnit Frumusetea in ceilalti? In oamenii si locurile pe care i-ati intalnit si in care ati ajuns?
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline Kenan

• Mesaje postate: 51
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
Re: Despre Frumusete, Oameni si locuri
« Răspuns #1 : 20 Iunie, 2011, 10:36:31 pm »
Rareori.
Sunt genul de persoana care apreciaza si incearca sa creeze frumosul.Dar l`am intalnit foarte rar...de cele mai multe ori,a fost intunecat de nesimtire,perfidism,rautate,s.a.m.d...sau nu l`am vazut eu unde trebuia.

In orice caz...perfect adevarat.Cand ma credeam bagat in rahat pana mai sus de ceafa,si credeam ca nu mai am cale de scapare...a aparut cate o persoana frumoasa in caracter,stralucitoare in interior,si m`a inaltat deasupra namolului in care eram.
Frumusetea exista oriunde...trebuie doar s`o apreciem,si s`o respectam.Nu s`o distrugem.
Femeia: "Hai sa jucam v-ati ascunselea!"
Barbatul: "Hai.../:)"
Femeia: "Faci pariu ca nu ma gasesti?:>"
Barbatul: "Da` faci pariu ca nu te caut?:|"