Autor Subiect: poate gasesc raspunsul...  (Citit de 1536 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline desdemona

• Mesaje postate: 1694
  • Gen: Femeie
  • esentialul este invizibil pt ochi
    • Vezi Profilul
poate gasesc raspunsul...
« : 14 Iulie, 2005, 03:26:06 pm »
salutare..eu sunt noua aici ;D...mi se pare un loc foarte special aici...te poti simti intre prietenii adevarati...imi place foarte mult...am o tema pt voi..cred ca a mai fost propusa...dar ...pe mine ma chinuie de ceva timp raspunsul la aceste intrebari...ce ne face fericiti?ce este fericirea? exista asa ceva sau doar e obisnuinta? ???..poate m-ati putea ajuta sa gasesc raspunsul ::)
Singuratatea te transforma intr-un Cristofor Columb navigand spre continentul propriei inimi.
 Cate catarge nu-ti cresc in sange ,cand de lume te leaga numai marile?pe fiecare clipa m-as imbarca spre apusurile Timpului

Maria

• Vizitator
Re: poate gasesc raspunsul...
« Răspuns #1 : 14 Iulie, 2005, 10:17:22 pm »
   Desiree draga sunt ceva topicuri unde este explicata in viziunea fiecaruia care a postat ce-nseamna fericirea sau cele ce se leaga de ea(ma refer la celelalte teme).Cauta-le, citestele, si analizeaza. Nu se cade sa deschidem noi topicuri ce au acelasi inteles de dragul scrisului.
     In primul rand trebuie sa fi fericita ca existi, altfel puteai fi un avort(si-mi cer scuze de raspuns dar...chiar nu se vede, nu-ti poti da seama?)
    Crezi ca fericirea inseamna banii multi?...atentie, se poate face indigestie!

Offline desdemona

• Mesaje postate: 1694
  • Gen: Femeie
  • esentialul este invizibil pt ochi
    • Vezi Profilul
Re: poate gasesc raspunsul...
« Răspuns #2 : 15 Iulie, 2005, 10:20:20 am »
multumesc pt sfat..si nu..fericirea nu inseamna bani..aici te inseli in privinta mea...eu una urasc banii...poate nu mam exprimat bine..dar am vazut atatea fapte urate din cauza banilor incat ma dezgusta..dar ce este mai rau..banii fac pamantul sa se invarta...
Singuratatea te transforma intr-un Cristofor Columb navigand spre continentul propriei inimi.
 Cate catarge nu-ti cresc in sange ,cand de lume te leaga numai marile?pe fiecare clipa m-as imbarca spre apusurile Timpului