Autor Subiect: Sfaturi sau la taifas intim  (Citit de 2201 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Maria

• Vizitator
Sfaturi sau la taifas intim
« : 15 Martie, 2006, 11:20:42 pm »
     Acesta este un site al iubiri in orice moment.Iubirea nu inseamna numai dezamagiri, impliniri de natura emotionala. Asa m-am gandit sa facem un nou topic unde sa ne spunem parerea din cele pactice ale vietii noastre de zi cu zi.
     Doresc ca-n acest topic sa vorbim despre noi. Despre cum ne imbracam, ca inainte de moda important este curatenia, mici sfaturi cu leacuri babesti(eu as spune cu leacuri Dumnezeesti), mici trucuri, cateva detalii despre o seara romantica, orice altceva despre viata noastra zilnica.
    Am sa incep cu cateva tratamente naturiste pentru only u;
- durerile de cap pot disparea daca-ti masezi tampla si zona cervicala cu cateva picaturi de menta.
-durerile de cap dispar cu un tratament de sirop de iasomie facut timp de 2 luni, se gaseste tot in plafar
- dupa ce s-a facut un control amanuntit este bine sa verificam dantura.
- durerile de cap trec daca-n fiecare seara facem inhalant cu lavanda, menta, iasomie, portocala. Toate aceste uleiuri esentiale se gasesc in farmacie. Apoi ricand sunteti libere sau liberi puneti cateva picaturi de aceste uleiuri in candele de aromoterapie, apoi in cada la baie. Atentie! atunci cand folositi in cada aceste uleiuri trebuiesc dizolvate in nitel lapte pentru a se putea imprastia in apa. Nu sapuniti corpul atunci cand faceti bai cu uleiuri sau plante.
-cand va spalati pe cap, la clatire raciti nitel dusul si aplicatil pe ceafa pentru cateva secunde. Atentie! nu foarte rece.
-Inainte de culcare mancati un mar sau beti nitel lapte, daca aveti si ceva aparate de gimnastica exersati nitel inainte de culcare.

Pentru inceput este de ajuns, maine seara voi revenii si cu alte sfaturi.Mentionez ca toate acestea sunt verificate de mine si le ,,execut'' constiincios

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • Gen: Femeie
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Răspuns: Sfaturi sau la taifas intim
« Răspuns #1 : 15 Martie, 2006, 11:25:52 pm »
multumesc Maria...chiar am sa le urmez :D! :-*
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Maria

• Vizitator
Re: Sfaturi sau la taifas intim
« Răspuns #2 : 05 Aprilie, 2006, 11:15:25 pm »
     Dupa ce-am citit cele postate de Muzafer in noul topic privind indecenta sistemului afectiv, am simtit nevoia sa-mi spun parerea.
      Tinuta de cele mai multe ori vorbeste despre temperamentul nostru, starea noastra si de ce nu despre ce dorim sa obtinem. De cele mai multe ori incercam sa transformam strada intr-un podium de moda, uitand totusi ca prezentarile de pe podium sunt uneori doar simple spectacole, un fel de arta cu scopuri caritabile sau creatii pentru vipuri cu filmele lor cu tot.
    Pentru mine fusta scurta si chiloteii tanga sunt cele mai ,,delicate'' obiecte de vestimentatie. Nu cred ca-s potrivite oricand si oricum. Poate credeti ca m-am smucit dar asta-i parerea mea :o ;)
    Tot ca o parere personala si-o spun cu regret este machiajul excesiv la varste destul de frumoase cand fata noastra n-are nevoie de maturitate fortata.Am vazut ca multi spun ca-si doresc sa ramana copii dar isi pocesc trupurile si fetele in pas cu cei de varsta a treia. Stau si ma gandesc sau ma intreb acest slogan,,vreau sa raman copil'' nu-i doar de fatada? Cum sa raman un suflet de copil daca fata mi-o fac de 50 ani?
    ;) ;) ;) :-* :-*

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Gen: Femeie
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 13 Aprilie, 2006, 12:28:56 am »
pentru a fii copil nu trebuie doar sa arati ca atare,ci sufletul trebuie sa-ti fie tanar.Si eu ma fardam, dar vezi tu ca oricat de mult ma "boiam"nimeni nu-mi dadea varsta pe care o aveam.Acum sunt un om matur dar sufletul meu e acelasi.
Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume

Maria

• Vizitator
« Răspuns #4 : 13 Aprilie, 2006, 11:47:48 pm »
      V, n-am apostrofat machiajul si nici persoanele care o fac. M-am referit la machiajul excesiv, acela care da a semafor. Machiajul excesiv pe o fata inca tanara dauneaza grav sanatatii! n-am nimic cu machiajul natural, daca te uiti in jur chiar si-n firmele de specialitate vei vede ca peste tot se adopta tendintele naturale. de ce? Sunt frumoase, iar apoi cred ca si ei stilisti mergand pe strada au observat ca multe isi aplica ziua ce trebuie aplicat seara doar pentru ca au vazut prezentari pe podium.
    Acum voi incerca sa dau un exemplu pentru a nu mai fi gresit inteleasa.Spui ca sufletul tia- ramas de copil.Ok! perfect.Dar cum poate cineva care nu te cunoaste sa vada asta la tine? Cum poate cineva din exteriorul anturajului tau sa-ti vada tineretea sufletului? Nu prin impactul vizual? nu observa oare la tine tinuta? ba da! prin aspectul exterior poate vedea in tine tineretea pe care o porti. Spre exemplu; vezi pe strada o femeie oarecare, nu-i cunosti varsta. Este imbracata intr-o tinuta usoara, poate fi si sport, are un machiaj discret, o codita prinsa la spate scolareste(sau are parul scurt usor geluit pentru a-i pune in valoare ochii sau trasaturile, sau are un baticut legat exact dupa ureche punand in valoare gatul fin si neridat), un mers zvelt, o incaltaminte la fel de usoara(tocurile foarte inalte in timpul zilei ar obosi-o si atunci s-ar vedea obligata sa mearga ca si cum ar pune porumb). Ai putea sa-i apreciezi varsta? cu siguranta i-ai da mai putin decat are caci tinuta ei degaja tinerete. pentru asta am spus ca tinuta exterioara ne arata varsta si de cele mai multe ori temperamentul. cu siguranta  daca ai zari o alta persoana imbracata opus ei, adica excesiv de urat, cu fusta cat mai aproape de incheietura popoului, cu un machiaj excesiv de accentuat, cu multi zurgalai la urechi, cu un par geluit si incalcit doar pentru ca-i modern, cu paiete de parca ar canta la nunta Zamfirei, si cu niste tocuri foarte inalte,...ce varsta i-ai da?
     A! indiferent cum alegem sa ne imbracam, ea tinuta vorbeste despre noi, asa ca cel mai important este sa mirosim a proaspat, a curat. Poate pentru multe fete faptul ca am amintit de chiloteii tanga le pica naspa.Imi mentin parerea cu scuzele de rigoare, chiar imi pare delicata. De ce delicata? Raspund prin replica unui banc ca tare-mi este jena fata de sexul pe care-l reprezint . unul cica se duce sa faca amor cu o tipa. Dupa ce termina ea, il roaga sa-i de-a chilotelul.Vezi ca-i ala tanga dragule! care draga zice ea, il recunoscu dupa cusatura sau dupa ca....ra.